İngiltere’de eğitim ve öğretim

Woman reading a book with notes in the margins

İngiltere’nin eğitimi mükemmellik konusunda ün yapmıştır ve İngiltere’de eğitim alan birçok uluslararası öğrenci aldıkları eğitimin kalitesini çok yüksek olarak değerlendirmektedir.

Örneğin, ‘Tracking International Graduate Outcomes’ (2011, BIS) anketinde uluslararası mezunlardan %88’i aldıkları eğitimden memnun kaldıklarını söylemiştir.

Eğitiminize başlarken, İngiliz eğitim tekniklerini alışkın olduğunuz yöntemlerden farklı bulabilirsiniz.

İngiltere’de derslerde büyük ölçüde size kendi fikirlerinizi keşfetme ve yaratıcı olma özgürlüğü verilir. Sizden kendi araştırmanızı yapmanız veya bazı projelerde başka öğrencilerle gruplar halinde çalışmanız beklenebilir.

İngiltere’de eğitim ayrıca çok etkileşimlidir – tek yapacağınız şey sürekli öğretmeninizi dinlemek olmayacak. Öğretmeniniz sizi fikirlerinizi paylaşmanız için teşvik edecek münazaralar, tartışmalar ve bilgi yarışmaları gibi etkinlikler düzenleyecektir. Buradaki ana fikir eğlenerek ve dahil olarak daha başarılı bir şekilde öğreneceğinizdir.

Bu eğitim şekli ilk başta gözünüzü korkutabilir, fakat öğretmenlerinizden çok fazla destek alacaksınız ve umut ediyoruz ki kısa zaman içinde kendinizi daha rahat hissedeceksiniz.

Utangaçsanız endişe etmeyin – İngiltere’deki birçok insan da utangaç, yalnız değilsiniz! öğretmenleriniz herkesin kendini rahat hissetmesini sağlayacaktır.

İleri eğitim veya yüksek öğrenim almaya devam edecekseniz, Prepare for Success internet sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Size İngiltere’de eğitimin ve derslerin neye benzediği hakkında birçok bilgi ve nasıl başarılı olabileceğiniz hakkında tavsiyeler veren mükemmel bir kaynaktır.