Destek ve sosyal hizmetler

Group of students talking to a support officer at the University of Huddersfield

İngiltere’de bulunan okullar, kolej ve üniversiteler öğrencilere sunulan sosyal hizmetleri son derece ciddiye almaktadır. Yardıma ihtiyacınıza varsa, mutlaka yardım isteyin. Öğretmenleriniz ve personeller güvende ve mutlu olmanızı istemektedir.

  • Birçok okul, kolej ve üniversitede Öğrenci Sosyal Hizmetler Memuru bulunmakta olup bazılarında ise özel bir Uluslararası Öğrenci Memuru bulunmaktadır. Herhangi bir sorununuz olması halinde, bu memurlardan yardım isteyin. Veya Öğrenci Birliği’nize başvurun.

  • Dersleriniz ve sınavlarınızla ilgili endişeleriniz için öğretmenleriniz ve rehberlerinizle görüşün. Size başka konularda da yol gösterebilirler.

  • İngiltere’deki yatılı okullarda oldukça büyük bir ilgi ile karşılaşacaksınız. Birçok yatılı okulda özel bir yönetici ve aynı zamanda sürekli okulda kalan ve öğrencilerle ilgilenen bir hemşire bulunmaktadır.

  • Ülkeye ilk geldiğinizde yerleşmenize yardımcı olmak için birçok okul, kolej ve üniversite arkadaş edinmeniz ve yeni kampüsünüzü ve şehrinizi tanımanız için oryantasyon programları düzenlemektedir.

  • Ulusal Öğrenci Birliği öğrencilerin ulusal sesidir ve öğrencilere kampanyalar düzenlemeleri, öğrenci indirimleri almaları ve öğrenci hayatından olabildiğince keyif almaları için yardımcı olmaktadır. Sundukları rehberlik hakkında daha fazla bilgi için internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

  • İngiltere Uluslararası Öğrenci İşleri Konseyi (UK Council for International Student Affairs) İngiltere’deki uluslararası öğrencilerin ihtiyaçlarını desteklemekte ve korumaktadır. Birçok faydalı tavsiye için internet sitelerine bakabilirsiniz.