Home » Neden İngiltere’de eğitim? » Kendi seçtiğiniz şekilde eğitim alın

Kendi seçtiğiniz şekilde eğitim alın

Students in a classroom at Manchester Metropolitan University, England

İngiltere'de sunulan eğitim sistemi size tutkularınıza ve ilgi alanlarınıza uygun bir eğitim programı seçme ve size en uygun şekilde eğitim alma şansı sunar. İngiltere’deki binlerce eğitim programında tutkularınızın peşinden gidebilir ve seçtiğiniz kariyerde size yardımı olacak nitelikleri kazanabilirsiniz.

İngiltere’deki birçok eğitim programı ‘modüler’ bir yapıya sahiptir. Bu, farklı alanlardan eğitim modülleri veya üniteleri seçerek kişiselleştirilmiş bir eğitim programı ortaya çıkarabileceğiniz anlamına gelir. Örneğin İngiliz edebiyatı alanında lisans eğitimi alıyorsanız, Bilim kurgu alanından bir modül, Çocuk edebiyatı alanından bir modül ve Kısa öyküler alanından bir modül seçebilirsiniz. Birden fazla alana ilgi duyuyorsanız, kursunuzun bir parçası olarak örneğin İngiliz edebiyatı ve psikoloji gibi birleştirilmiş bir eğitim alabilirsiniz

Birçok eğitim programına tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak devam edebilirsiniz. İngiltere’de eğitim almak için bir vizeye ihtiyacınız varsa, göçmenlik durumunuzun yarı zamanlı bir eğitim programına katılmanıza izin verip vermediğini kontrol edin. Daha fazla bilgi için İngiltere Sınır Dairesi’nin internet sitesine bakınız.

İngiltere'de eğitim almak istiyor fakat İngiltere’ye gelemiyorsanız, sizin için birçok seçenek var. Online kurslar evinizin konforunda eğitim almak için mükemmel bir yol. Genellikle sizinle rehberlik için e-posta veya telefonla iletişime geçebilecek öğretmen veya öğretmenlere atanacaksınız, böylece ihtiyacınız olan tüm desteği alacaksınız. Alternatif olarak, tam zamanlı kampüs deneyimini tercih ederseniz, yurtdışında ülkenize yakın bir yerdeki İngiltere merkezli bir kampüse katılabilirsiniz.

Herhangi bir yaşta ve her seviyede İngilizce eğitimine katılabilirsiniz. Seçtiğiniz eğitim programına başvurmak için ihtiyaç duyduğunuz niteliklere veya İngilizce dil becerisine henüz sahip değilseniz, alabileceğiniz birçok yeterlilik ve hazırlık kursu bulunmaktadır. Örneğin bir akademik hazırlık (foundation veya access kursu) üniversiteye giriş gerekliliklerini karşılamanıza yardımcı olacaktır.

Daha fazla bilgi için Eğitim seçenekleriniz bölümüne bakınız.