Öğrenci Birliği

Students standing on a balcony inside a building atrium

İngiltere’deki birçok üniversite, kolej ve bazı okullar öğrencileri veya mezunları tarafından idare edilen resmi bir Öğrenci Birliği’ne sahiptir.

Sosyal merkez

Öğrenci Birlikleri kampüsün sosyal merkezidir. Genellikle kampüste kendilerine ayrılmış bir binaya veya odaya sahiplerdir. Tipik olarak tümünde oturulabilecek sosyal alanlar, bir öğrenci mağazası, bir bar ve yemek yenecek bir yer bulunur. Daha büyük Öğrenci Birliklerinde bankalardan ve gece kulüplerinden kitapçılara ve kuaförlere kadar aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

Öğrenci Birliği arkadaşlarla buluşmak, ders arasında kahve içmek veya yemek yemek için mükemmel bir yerdir. Birlik, genellikle öğrenciler için indirimli fiyatlar sunar. Birçoğu müzik etkinlikleri, bilgi yarışması geceleri ve partiler gibi akşam eğlenceleri düzenler.

Birçok okul, kolej ve üniversite spor, sanat, satranç, fotoğrafçılık, tiyatro veya kriket gibi kendi sosyal kulüplerine sahiptir. Birçoğuna katılım ücretsizdir veya çok düşük bir ücret talep edilir. Birçoğu yeni üye kaydı için Öğrenci Birliği duyuru panosunda ilanlar verir veya Öğrenciler Birliğinde toplantılar düzenler. Ne gibi şeyler sunduklarını öğrenmek için bunlara bir göz atın.

Destek

Öğrenci Birliği finans, konaklama, engellilik ve daha birçok konuda tavsiye ve destek sunmaktadır. Ne gibi şeyler sunduklarını öğrenmek için Birliğinizle iletişime geçin.

Kampanyalar

Öğrenci Birlikleri öğrencilerin sesini okul, kolej veya üniversiteyi yöneten kişilere duyurulmasını sağlar. Birçoğu öğrenci temsilcilerini seçmek için her yıl demokratik bir seçim gerçekleştirmektedir. Öğrenci Birliğinize katılırsanız, oy verebilirsiniz.

National Union of Students

Öğrenci Birliklerinin %95’i National Union of Students (NUS) üyesidir. NUS, öğrencilerin haklarını destekliyor, savunuyor ve genişletiyor ve güçlü Öğrenci Birliklerini geliştiriyor ve seçiyor. Daha fazla bilgi için NUS’nin internet sitesini ziyaret ediniz.