Spor

View of the game pitch, spectator seating and partial roof covering at Twickenham Stadium

İngiltere’de insanlar spora tutkuyla bağlıdır – aslında futbol, rugby, kriket ve golf gibi birçok spor dalı İngiltere’de keşfedilmiştir.

Dünyanın en iyi sporlarından bazılarını izlemek istiyorsanız veya kendiniz spor yapmak istiyorsanız, İngiltere bunun tam yeri.

Öğrenci sporu

İngiltere’de okullar, kolejler ve üniversiteler sporu ciddiye alır. Sağlıklı olmanın yanı sıra spor harika bir kariyere öncülük edebilir ve öğrencilerin kendilerine olan güvenlerini, takım becerilerini ve azimlerini geliştirmesine yardımcı olabilir.

Okulda, 14 yaşın altındaki öğrenciler müfredatın bir parçası olarak spor dersleri almaktadır. Birçok okul aynı zamanda okuldan sonra isteğe bağlı spor kulüpleri işletmektedir. 14 yaşın üzerindeki öğrenciler için, bir spor kursunu özel olarak seçmediyseniz, bu müfredatınızın bir parçası olmayacak, fakat yine de derslerden sonra canlı kalmak için birçok fırsatınız olacaktır.

Birçok kolej ve üniversite futbol, dağcılık, kürek çekme, tenis, kriket, dans, akrobasi, judo, yoga, vb. aktiviteleri deneyebileceğiniz sosyal spor kulüpleri işletmektedir. Birçoğu aynı zamanda spor salonu, koşu pisti ve futbol sahaları gibi kendi spor tesislerine sahiptir.

Toplumda spor

Kampüsünüz dışında genellikle birçok kasabada ve şehirde paranızın tam karşılığını sunan belediye meclisine ait spor tesisleri bulunmaktadır. Özel spor salonları ve spor merkezleri daha pahalı olabilir, fakat bir piyasa araştırması yaparsanız, uygun fiyatlı seçenekler bulabilirsiniz.

Arkadaş edinmek istiyorsanız, şehrin her noktasında bisiklet kulüpleri, koşu kulüpleri veya yürüyüş kulüpleri gibi birçok sosyal spor kulübü bulabilirsiniz. Bunlara katılmak genellikle ücretsizdir.

Macera sporları

Macera sevenler İngiltere’ye bayılacak. Bungee-jumping, sörf, paraşütle atlama, ata binme, köpüklü su raftingi, kaya inişi, dağcılık, dalış, mağara keşfetme, buzda kayak, paragliding ve hatta kayak… İngiltere’nin her noktasında başlangıç seviyesinden uzman seviyesine kadar herkese göre kurslar ve dersler sunan birçok merkez bulacaksınız.

Gösteri sporları

İngiltere’de Ryder golf kupası, Formula 1 British Grand Prix motor yarışları, Grand National at yarışı ve Wimbledon tenis şampiyonası gibi dünya standartlarında spor etkinlikleri düzenlenmektedir. Her hafta sonu ayrıca bir futbol, kriket veya rugby maçına giderek sporun heyecanını yaşayabilirsiniz.

Daha fazlası

İngiltere’de spor hakkında daha fazla bilgi için VisitBritain veya Discover Northern Ireland internet sitelerinizi ziyaret edebilirsiniz.