Home » Neden İngiltere’de eğitim? » Hayalinizdeki kariyerin kapılarını aralayın » Hayalinizdeki kariyerin kapılarını aralayın

Hayalinizdeki kariyerin kapılarını aralayın

Three businesspeople walking outside St George's Hall in Liverpool

İngiltere'de alacağınız eğitim size seçtiğiniz kariyer için ihtiyaç duyduğunuz becerileri, nitelikleri ve bağlantıları kazandırır. İngiltere'deki eğitiminin kazandırdığı nitelikler tüm dünyada işverenler tarafından saygı ve değer görmekte olup size iş başvurularınızda büyük avantaj sağlayacaktır. Uluslararası Mezun Sonuçlarının İzlenmesi raporuna (BIS, 2011) göre, İngiltere'de eğitim almış uluslararası mezunlar yurtiçinde eğitim almaları halinde alacakları ortalama maaşlardan dikkat çekici biçimde daha yüksek maaşlar almaktadır.

İşverenlerin İngiltere'deki eğitiminin kazandırdığı niteliklere değer vermesinin nedenlerinden biri bu eğitim sisteminin işyerinde gerekli olan becerilere odaklanmasıdır. İngiltere’deki birçok kurs işletmelerle ortaklık içinde tasarlanmış olup dersler endüstri uzmanları tarafından verilmektedir, böylece gelecekteki kariyeriniz için gerçek bir deneyim kazanmış olursunuz. Bazı kurslar size aynı zamanda eğitiminizin bir parçası olarak işe yerleştirme, bir işletme, vakıf veya kamu sektörü organizasyonu için çalışma (bunun için vize durumunuzu kontrol edin) fırsatı da sunmaktadır.

İngiltere'deki eğitim şekli tüm dünyada işverenler tarafından yoğun talep gören yaratıcılık, yenilik, takım çalışması ve liderlik gibi özellikleri teşvik etmektedir. İngiltere'de eğitim alırken aynı zamanda yeni kültürler öğrenecek ve dünyanın farklı yerlerinden gelen öğrencilerle sosyalleşeceksiniz; bu, günden güne artarak uluslararası hale gelen iş dünyasında çok değerli bir deneyimdir.

İngilizce dil becerisi kariyer beklentilerinizi gerçek anlamda yükseltir. İngiltere her yaş ve yetenek için olanaklar sunan dünyanın en popüler İngilizce dil eğitimi kurslarına ev sahipliği yapmaktadır. İngiltere'de katılacağınız bir eğitim programında İngilizceye tam anlamıyla dahil olacak ve dil becerinizin hızlı bir şekilde geliştiğini fark edeceksiniz.

Birçok kariyer seçeneği profesyonel nitelikler gerektiriyor. Birleşik Krallık'ta hukuk, muhasebecilik, tıp ve mühendislik, çocuk bakımı, eğitim, pazarlama vb. gibi birçok alanda uluslararası çapta tanınmış nitelikler kazandıran binlerce eğitim programı sunmaktadır.

İş bulmak güç olabilir. İngiltere'deki okullarda, kolejlerde ve üniversitelerde, kariyerinizi planlamanıza yardımcı olabilecek ve iş arama, görüşmelere hazırlık ve CV yazımı hakkında size tavsiyelerde bulunabilecek profesyonel kariyer danışmanları bulacaksınız.

Daha fazlasını öğrenmek için lütfen Kariyere giriş makalemize bakın.