Home » İngiltere’de yaşam ve eğitim » İngiltere’de sıcak bir karşılama » Lezbiyen, eşcinsel, biseksüel, transseksüel İngiltere

Lezbiyen, eşcinsel, biseksüel, transseksüel İngiltere

Rainbow flag at a Gay Pride event in London

İngiltere genellikle lezbiyen, eşcinsel, biseksüel ve transseksüelleri (LGBT) iyi ve dostça karşılayan bir yerdir.

İngiltere’de bir insana cinsel yönelimi veya cinsiyeti nedeniyle ayrımcılık yapmak yasalara aykırıdır ve birçok uluslararası LGBT öğrenci İngiltere’de haklarına saygı duyulacağı anlayışı ile eğitim görmektedir.

Topluluk ve sosyal yaşam

18 yaş ve üzeri öğrenciler için İngiltere okul, kolej ve üniversitelerinde arkadaşlık ve destek bulabileceğiniz LGBT toplulukları bulunmaktadır. Bunlar aynı zamanda kulüp veya film geceleri, kafe ziyaretleri veya hafta sonu gezileri gibi etkinlikler ve partiler gerçekleştirebilir. Okul, kolej veya üniversitenizden ne gibi olanaklar sunduklarını öğrenin.

Kampüs dışında, İngiltere’nin tüm kasabalarında ve şehirlerinde eşcinsel ve lezbiyenler için sosyal merkezler olarak rol oynayan publar ve kafeler bulacaksınız. Londra, Manchester ve Brighton’da özellikle güçlü LGBT toplulukları bulunmaktadır.

Daha küçük kasabalarda ve şehirlerde diğer LGBT’lerle tanışmak daha güç olabilir. Bölgenizde herhangi bir sosyal grup bilip bilmediklerini öğrenmek için öğretmenlerinize veya Öğrenci Sosyal Hizmetleri Memurlarına danışın.

Ayrıca en yeni haberler ve etkinlikler için Gay Times ve Diva gibi LGBT yaşam tarzı internet sitelerini de ziyaret edebilirsiniz.

Destek

İngiltere genel olarak LGBT'leri hoş karşılayan bir ülke olsa da bazen homofobik tutumlarla karşılaşabilir veya arkadaşça bazı tavsiyeler almak isteyebilirsiniz.

İhtiyacınız olduğunda birçok destek bulacaksınız.

  • Okul, kolej veya üniversitenizde LGBT öğrencilere sunulan sosyal hizmetlere atanmış bir personel bulunabilir – onlarla konuşun.  Eğer personel yoksa, yardıma ihtiyacınız olduğunda öğrenci sosyal hizmetleri memurunuzla veya öğretmenlerinizden biriyle konuşmayı deneyin.

  • Lesbian and Gay Foundation (LGF) lezbiyen, eşcinsel ve biseksüeller için savaşan ve gereken desteği sunan kayıtlı bir vakıftır. İfşadan güvenliğe ve homofobi ile mücadeleye kadar her konuda tavsiye almak için LGF internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. LGF ayrıca eğitimli personel ile görüşebileceğiniz bir yardım hattına da sahiptir.