Home » Eğitiminizden sonra » Kazandığınız İngilizce dil becerilerini sürdürme

Kazandığınız İngilizce dil becerilerini sürdürme

Man with headphones using a computer in a library

İngiltere’de dil becerinizi mükemmel hale getirdikten sonra, bir daha asla İngilizce sözlüğün kapağını açmanıza gerek kalmayacağını düşünebilirsiniz!

Fakat ne yazık ki, dil becerinizin ülkenize döndükten sonra biraz paslanmaya başladığını görebilirsiniz.

Sakın korkmayın, dil becerinizi korumak için birçok yol var.

  • British Council’ın Learn English internet sitesi her yaştan farklı becerilere sahip tüm öğrencilere ücretsiz destek sunmaktadır. Okuma etkinliklerine, gramer alıştırmalarına, filmlere, mobil uygulamalara ve oyunlara bir göz atın.

  • Alternatif olarak başka bir İngilizce dil kursuna kaydolmayı düşünebilirsiniz. Ülkenizde birçok kurs olabilir veya internet üzerinden eğitim veren bir kursa kaydolabilirsiniz.

  • Başka bir önerimiz de İngilizce konuşan arkadaşlarınızla iletişim halinde kalmanız veya İngiltere Mezunlar derneğine katılmanızdır. Daha fazla bilgi için İletişim halinde kalmak bölümüne bakınız.

  • Belki de en kolay – ve en eğlenceli – yol İngilizce TV ve filmleri izlemek, İngilizce radyoları dinlemek ve İngilizce gazeteler okumaktır. Örneğin BBC’nin internet sitesinde haberleri okuyabilir ve en iyi İngiliz TV şovlarını ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.

Son olarak, endişelenmeyin. İngilizceyi unutmak ne kadar kolay olsa da, hatırlamak da bir o kadar kolaydır. Birkaç gün film izlemek bile tüm dil bilginizi bir anda geri getirecektir.