Home » Eğitim seçenekleriniz » Yüksek Öğrenim » Yüksek Öğrenim – Giriş

Yüksek Öğrenim – Giriş

King's College, Cambridge

2012’de, 200 milletten 420,000 uluslararası öğrenci yükseköğrenimleri için, 500,000 yerel öğrenciye katılarak İngiltere’de okumayı tercih etti. Ayrıca, 500,000’den fazla uluslararası öğrenci İngiltere dışından İngiltere yeterliliği kazandı.

İngiltere’deki üniversite ve kolejler, seçkin eğitim olanaklarıyla size dünya standartlarında bir ileri eğitim ve dünya çapında akademisyenlerce ve işverenlerce saygı gören nitelikler sunar.

İngiltere ileri eğitim öğrencileri genelde 18 ve üzeri yaşlardadır ve genelde halihazırda A-seviye, Uluslararası Bakalorya, Scottish Highers, İngiltere veya bir başka ülkeden ona denk ileri eğitim yeterlilikleri kazanmıştır. Çoğu bir hazırlık veya erişim dersini de tamamlamıştır.

İngiltere yüksek eğitimi iki seviyeye ayrılmıştır:

  • Lisans programları lisans derecesi, vakıf derecesi, yüksek ulusal diploma ve daha fazlasını içerir
  • Lisansüstü programlar yüksek lisans derecesi, MBA, doktora, ve daha fazlasını içerir. Genelde bir lisansüstü programa girebilmek için bir lisans derecesine ihtiyaç vardır

Çoğu ders üniversitede öğretilir, ama birçok ders de kolejlerde, uzman sanat kurumları, işletme okulları ve tarım kolejlerinde öğretilir.

İngiltere'de yüksek öğrenim ile ilgili her şeyi bu bölümde bulabilirsiniz.