Home » Eğitim seçenekleriniz » Yüksek Öğrenim » Yüksek Öğrenim – Giriş Koşulları

Yüksek Öğrenim – Giriş Koşulları

Medical student

Programa giriş koşulları

İngiltere’deki her yüksek öğrenim programının kendi giriş koşulları vardır. Bu giriş koşulları sizin dersi başarılı bir şekilde tamamlamak için doğru yeteneklere ve bilgiye sahip olduğunuzdan emin olmak içindir.

Üniversite ve kolejlerin internet sitelerinde tüm lisans ve lisansüstü programların kendi giriş koşullarını bulabilirsiniz.

  • Lisans dersleri için genellikle ilgili konularda ileri eğitim yeterliklerini (A- level, Uluslararası Fakülte Diploması, Scottish Highers vs.) almış olmak gerekir.  UCAS’tan daha fazla bilgi edinebilir ya da seçtiğiniz üniversite veya yüksekokula danışabilirsiniz.

  • Lisansüstü dersleri için genellikle ilgili bir lisans yeterliliği almış olmanız gerekir.

  • Bazı durumlarda, iş deneyimi de bir derse giriş için koşul sayılabilir.

  • Eğer İngilizce ana diliniz değilse üniversite veya kolej kayıttan önce sizden İngilizce dil testine girmenizi veya İngilizce dil yeterliliğinizi göstermenizi isteyebilir. Bu durum aynı zamanda vize başvurunuz için de geçerli olabilir. Lütfen Tier 4 vizesi için gerekli olan İngilizce dil koşulları hakkında bilgi almak için UKBA internet sitesini ziyaret edin.

  • Eğer niteliklerinizin giriş koşullarına uyup uymadığı konusunda emin olamıyorsanız, eğitim programını sunan kurumla konuşun ya da UK NARIC internet sitesini ziyaret edin. Daha fazla bilgi için Yeterlilikle ilgili açıklamalar maddesine bakınız.

Vize kabul şartları

Bazı ülkelerden gelen öğrencilerin İngiltere’de öğrenim görmek için vize almaları gerekmektedir. Vizeler İngiltere Sınır Dairesi (UKBA) tarafından verilmektedir. Vizeye ihtiyacınız olup olmadığını öğrenmek ve başvurmak için lütfen vizemakalemize bakınız.