Home » Eğitim seçenekleriniz » Yüksek Öğrenim » Yüksek Öğrenim – Eğitim programı seçme ve başvurma

Yüksek Öğrenim – Eğitim programı seçme ve başvurma

Three postgraduate students reading in a seminar room

Eğitim programı ve üniversite/yüksekokul bulma

Eğitim programı araştırmaya başlamadan önce tanınmış bir eğitim kurumu seçme aşamasında, rehberlik için lütfen Yüksek öğrenim - Üniversiteler ve kolejler ve Yüksek öğrenim–Eğitim programları ve yeterlilikler makalelerini okuyunuz.

Education UK internet sitemizde tanınmış üniversitelerde ve kolejlerdeki binlerce yüksek öğrenim programı arasından arama yapabilirsiniz.  Sadece sayfanın en yukarısındaki İngiltere'de aradığınız eğitimi bulun arama motorundan Yüksek Öğrenim  bölümünü seçin ve aramaya başlayın! Size uygun dersleri seçmek için filtreleri kullanın.

Education UK İngiltere’de sunulan yüksek öğrenim programlarının hepsini olmasa da (üzerinde çalışıyoruz) büyük bir çoğunluğunu kapsar. İngiliz hükümetinin internet sitesinde tanınmış üniversiteleri ve kolejleri araştırmak için diğer yerleri gösteren bir liste mevcuttur: www.gov.uk/higher-education-courses-find-and-apply.

Programa başvuru

  • Lisansüstü programlar için birçok üniversite ve kolej kendi başvuru süreçlerini yürütürler ve genellikle kendi internet siteleri aracılığıyla başvurularınızı alırlar.

Bazı kurumlar İngiltere Lisansüstü Başvuru ve İstattistik Servisi (UKPASS) şemasını kullanırlar. Hangi kurumların bu şemanın bir parçası olduğunu ve daha fazla bilgiyi UKPASS internet sitesinden öğrenebilirsiniz. Son başvuru tarihi olmadığı sürece UKPASS servisini her zaman kullanabilirsiniz. Ancak, sizin tercih ettiğiniz üniversite ve kolejlerin kendi son başvuru tarihleri olabilir. Bu yüzden başvurmadan önce bu durumu kontrol etmeniz gerekir.

  • İngiltere Konservatuar Kabul Servisi (CUKAS) lisans ve lisansüstü pratiğe dayalı müzik dersleri ve bazı dans ve tiyatro dersleri için farklı bir sistem kullanmaktadır. CUKAS internet sitesini  ziyaret ederek daha fazla bilgiye ulaşabilir ve internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

  • Mezun Öğretmen Eğitimi Kaydı (GTTR) İngiltere, İskoçya ve Galler’deki birçok üniversite ve kolejde lisansüstü öğretmen eğitimi dersleri almak isteyen mezunlar için farklı bir sistem kullanmaktadır. GTTR internet sitesinden daha fazla bilgiye ulaşabilir ve internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.