Home » Neden İngiltere’de eğitim? » Ömür boyu unutulmayacak bir macera yaşayın

Ömür boyu unutulmayacak bir macera yaşayın

Friends at Corfe Castle in Dorset

İngiltere’de eğitim almak ülkenin benzersiz kültürünü, şehirlerini ve kırsal alanlarını keşfetme şansı sunar. İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’da yaşanacak çok fazla deneyim var.

  • İngiltere’nin kırsal alanları gerçek anlamda çok güzeldir. Tepesi karla kaplı dağlar ve yemyeşil tepeler, çiçekli çim alanlar ve yaşlı ormanlar, kumlu plajlar ve ıssız adalarla karşılaşacaksınız. Yürüyüş yapmak ve bisiklete binmek nefes kesici manzaraların tadını çıkarmak için mükemmel bir fırsattır.

  • İngiltere spor tutkunu bir ülkedir. Birçok okul, kolej ve üniversite yoga, futbol, dans, kriket, rugby, atletizm ve hokey gibi spor kulüplerine sahiptir. Bunlardan birine katılmak arkadaş edinmenin mükemmel bir yoludur. Adrenalin tutkunları için İngiltere’de sörf, dağcılık, dalış, uçurtma, at binme, kaya inişi ve hatta kayak gibi deneyebileceğiniz yüzlerce doğa sporu bulunmaktadır! Egzersiz sonrası dinlenirken Wimbledon, FA Cup veya Grand National gibi dünya standartlarındaki spor etkinliklerini izleyebilirsiniz.

  • Sporun yanı sıra müzik İngiltere’nin bir başka ulusal tutkusudur. İnsanlar ünlü grupları görmek, esrarengiz ve mükemmel sanatçıları keşfetmek için konserlere gitmeye bayılır. İngiltere’de pop, rock ve danstan klasik, folk, metal ve caza kadar her gün yüzlerce canlı müzik etkinliği bulacaksınız Yaz aylarında bir müzik festivalinde kamp kurmanın yerini hiçbir şey tutamaz. Çadırınızı, güneş kreminizi ve yağmurluğunuzu (ne olur ne olmaz) kapın. Benzersiz bir deneyim için İngiltere’nin birçok geleneksel halk müziği festivallerinden birini deneyin.

  • Bir tarih aşığıysanız, İngiltere kesinlikle görmeniz gereken bir yer. İngiltere, Galler, Kuzey İrlanda ve İskoçya’da başınızı çevirdiğiniz her yerde tarihi görebilirsiniz ve her zaman yakınlarda antik bir kale, bir tarihi köşk veya resim kadar güzel tarihi bir kasaba ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca dünyaca ünlü sergilere ve koleksiyonlara ev sahipliği yapan yüzlerce ilginç müze ve sanat galerisi bulunmaktadır. Birçoğuna katılım ücretsizdir veya öğrenciler için çok iyi indirimler bulunmaktadır.

  • Tiyatro ve sahne sanatlarına ilgi duyuyorsanız, İskoçya’daki Edinburgh Festivali veya Galler’deki Eisteddfod gibi etkinliklere bayılacaksınız. İngiltere’ye yapılan hiçbir gezi bir komedi gecesine gitmeden tamamlanmış sayılmaz. Burada İngiltere’nin alışılmadık mizah anlayışını az çok tecrübe edebilirsiniz – sadece oyunun bir parçası haline gelmek istemiyorsanız ön sırada oturmamaya özen gösterin!

Daha fazla esin kaynağı için İngiltere’de yaşam ve eğitim bölümüne bakın ve İngiltere’deki sanat, kültür ve turistik bölgeler ve etkinlikler hakkında daha fazlasını öğrenmek için VisitBritain ve Discover Northern Ireland sitelerini ziyaret edin.