Home » Neden İngiltere’de eğitim? » Eğitiminize yaptığınız yatırımın karşılığını alın

Eğitiminize yaptığınız yatırımın karşılığını alın

Students at Queen's university, Northern Ireland

Kariyeriniz söz konusu olduğunda, İngiltere'de aldığınız eğitim alacağınız maaşı arttıracak ve CV’nizi ön plana çıkaracaktır. Merkezi Uluslararası Performans Karşılaştırması, BIS anketine göre, İngiltere’de eğitim almış uluslararası öğrenciler mezun olduktan sonra yurtiçinde eğitim almaları halinde alacakları maaşlardan dikkat çekici biçimde daha yüksek maaşlar almaktadır.

İngiltere’de bir kursta eğitim almak beklediğinizden daha ekonomik olabilir:

  • İngiltere’deki eğitim programı ücretleri ve yaşam giderleri diğer ülkelerdeki birçok önde gelen eğitim kurumunda karşılaşacağınız ücretlere ve giderlere benzerdir. Bunun kanıtını UK Higher Education International Unit tarafından yayınlanmış ‘Uluslararası Eğitim Fiyatlandırması’ raporunda bulabilirsiniz.

  • İngiltere’deki yüksek eğitim kursları genellikle diğer ülkelerden daha kısadır. Örneğin, tam zamanlı lisans eğitimi tipik olarak üç yıl ve birçok tam zamanlı yüksek lisans eğitimi bir yıl sürmektedir. Bu daha erken mezun olabileceğiniz ve kariyerinize daha erken başlayabileceğiniz anlamına gelir.

  • İngiltere’de bir eğitim programına katılmak isteyen uluslararası öğrenciler için birçok burs ve finansal destek programı bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için Burslar ve finansal destek bölümüne bakınız

  • Birçok İngiliz mağazası, restoranı ve işletmesi öğrencilere büyük indirimler sunmaktadır. Ayrıca tren ve otobüs biletlerinde de indirimler alabilirsiniz.

  • İngiltere’de eğitim almak fakat ülkenizden ayrılmak istemiyorsanız, bir online kursa veya ülkenizdeki bir İngiliz kampüsüne katılmayı düşünebilirsiniz. Bu size eğitim esnasında ailenizle yaşama, seyahat ve konaklama giderlerinden tasarruf etme seçeneği sunar. Daha fazla bilgi için eğitim seçenekleriniz bölümümüze göz atabilirsiniz.

Yaşam maliyetleri ve öğrenim ücretleri İngiltere’de eğitim kurumları arasında büyük farklılıklar göstermektedir. Kaydolmadan önce tüm ayrıntıları görüşmek için seçtiğiniz okul, kolej veya üniversite ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Öğrenim ücretlerine nelerin dahil olduğunu ve dikkate alınması gereken ek maliyetler olup olmadığını sorun.

Uluslararası Öğrenci Bütçe Hesaplama Aracı yaşam maliyetlerinizi planlamanıza ve İngiltere’de geçirdiğiniz süre boyunca paranızı idare etmenize yardımcı olabilir. Daha fazla ipucu için Bütçeleme bölümümüze bakınız.