Home » Neden İngiltere’de eğitim? » Dünya standartlarında bir eğitim alın » Dünya standartlarında bir eğitim alın

Dünya standartlarında bir eğitim alın

Two young women walking outside Queen's University, Belfast

İngiltere'de eğitim size, bilginizi ve becerilerinizi geliştirmek için ihtiyaç duyduğunuz ilhamı, yaratıcı olma özgürlüğünü ve en iyiyi başarmanıza yardımcı olacak desteği sunar.

İngiltere'deki okullar, kolejler ve üniversiteler dünya standartlarında bir eğitim – öğrenim tutkunuzun peşinden gitme ve tüm dünyada işverenler ve akademisyenler tarafından saygı duyulan nitelikleri kazanma – şansı sunar.

İngiltere’de katılacağınız bir eğitim programında mükemmel öğretimden ve imkanlardan yararlanacaksınız – İngiliz okulları, kolejleri ve üniversiteleri öğrenci kabulü için İngiliz hükümeti ve eğitim kurumları tarafından belirlenen çok katı kalite standartlarını karşılamak zorundadır.

Böyle güçlü bir araştırma ve eğitim ününe sahip İngiliz üniversite ve kolejleri dünyanın önde gelen bazı akademisyenlerini ve endüstri uzmanlarını kendine çekmektedir.  Kendi fikirlerinizi ve düşüncelerinizi ifade etmek için teşvik edileceksiniz.

Bu kaliteye verilen önemi İngiltere’nin elde etmiş olduğu mükemmel sonuçlar yansıtmaktadır:

İngilizce dil eğitimi alan öğrenciler, İngiltere’nin uzun yıllardır dil eğitiminde lider olduğunu ve şu anda tüm dünyada kullanılan tekniklerin birçoğuna öncülük yaptığını görecektir. Eğitim sisteminde sadece öğretmeni dinlemek yerine eğlence ve katılım odaklı bir yaklaşım kullanılmakta olup sınıflarda oyunlar oynanmakta, problemler çözülmekte ve tartışmalar gerçekleştirilmektedir. Ayrıca anlama becerinizi geliştirmek için şarkılar dinleyebilir, televizyon izleyebilir veya dergi okuyabilirsiniz… böylelikle ders çalışıyormuş gibi de hissetmezsiniz!

İngiltere’deki yatılı okullar da mükemmel eğitim standartları, tesisleri ve desteği sunmaktadır. İngiltere’deki bağımsız okullarda, her öğretmene ortalamada sadece 9,4 öğrenci düşmektedir, böylece öğretmenler size ayrı ayrı destek vermek için daha fazla zaman bulmaktadır. Bu durum sonuçlarla da yansıtılmıştır: İngiltere'deki bağımsız okullarda eğitim gören öğrencilerin %91’i daha yüksek bir eğitime devam etmektedir (Bağımsız Okullar Konseyi Sayımı 2012).

Eğitim seçenekleriniz bölümünde İngiltere’deki kurslarda nasıl arama yapabileceğinizi ve bu kurslara nasıl başvurabileceğinizi bulabilirsiniz.