Home » Eğitim seçenekleriniz » İleri Eğitim » İleri Eğitim – Giriş şartları

İleri Eğitim – Giriş şartları

Two students in a design studio at the University of Huddersfield

Eğitime giriş şartları

İngiltere’de ileri eğitim programları genellikle kendi giriş şartlarını kendileri belirler. Bu giriş şartları, sizde dersi başarıyla tamamlayabilmeniz için gereken doğru niteliklerin ve bilginin olduğunu garantilemek içindir.

Her programın kendi giriş şartlarını kurumların internet sitelerinde bulabilirsiniz. Eğer bu sitedeki İngiltere'de aradığınız eğitimi bulun aracını kullanırsanız, program detayları size giriş şartlarını gösterir.

  • Birçok ileri eğitim programı için, ilgili konularda ortaöğretim seviyesi yeterliklerini almış olmanız gerekir (örneğin GCSE veya muadili yeterlikler). Bazı durumlarda, iş deneyimi de bir programa giriş için geçerli sayılabilir.

  • İngilizce anadiliniz değilse, bir eğitim kurumuna kaydolmadan önce sizden İngilizce yeterliliğinizi göstermeniz adına İngilizce dil sınavına girmenizi isteyebilirler. Bu aynı zamanda vize başvurunuz için de gerekli olabilir.

  • Eğer niteliklerinizin giriş şartlarına uyduğuna emin değilseniz, eğitim kurumuyla konuşun veya UK NARIC internet sitesini ziyaret edin. Daha fazla bilgi için Nitelikler makalemize bakın.

Vize giriş şartları

Bazı ülkelerdeki öğrencilerin İngiltere’de okumak için vizeye ihtiyacı vardır. Vizeler İngiltere Sınır Dairesi (UKBA) tarafından yönetilir. Vizeye ihtiyacınız olup olmadığını ve nasıl başvurulacağını öğrenmek için lütfen vizeler makalemize  bakın.