Home » Eğitim seçenekleriniz » İleri Eğitim » İleri Eğitim – Dersler ve nitelikler

İleri Eğitim – Dersler ve nitelikler

Enter main image ALT text

İngiltere’de ileri öğrenim niteliklerine dünya çapında akademisyenler ve işverenlerce saygı duyulur.

Eğer ileri eğitime devam etmeyi düşünüyorsanız, aşağıdaki akademik nitelikleri göz önünde bulundurunuz:

  • A-levels ve AS-levels

  • Uluslararası Bakalorya (IB) Diploma Programı

  • Scottish Highers/Advanced Highers

Bu nitelikler genellikle 16-18 yaş aralığında olan öğrenciler tarafından iki yıl içinde alınır; fakat herhangi bir yaşta da yapılabilir.

Yeni bir kariyere başlamak veya işinizde gelişme göstermek için nitelik kazanmak istiyorsanız aşağıdakiler gibi kariyer odaklı, mesleki veya profesyonel nitelikleri göz önünde bulundurmalısınız:

  • BTECs (İş İdaresi ve Teknoloji Eğitimi Konseyi)

  • NVQs (Uluslararası Mesleki Yeterlilik)

  • Diploma

İş Deneyimi

Bazı eğitimler sektörde bir süre çalışmayı da içerir. Bunun amacı sizin bir iş alanında değerli bir deneyim kazanırken iş dünyasını tanımanızdır. Başvurmadan önce bunun için gerekli olan vize durumunuzu kontrol edin.

Eğitim yöntemleri

İngiltere’de bir kampüste okumanın yanı sıra İngiltere dışında okumayı da seçebilirsiniz. Örneğin; uzaktan eğitimle veya bir İngiltere denizaşırı kampüsüne katılarak bunu gerçekleştirebilirsiniz.  İngiltere dışındayken, İngiltere yeterliği için çalışın makalemizde daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Akademik yıl

İngiltere’de geleneksel akademik yıl Eylül’de veya Ekim’de başlar ve Haziran veya Temmuz’a kadar devam eder. Ancak, bazı programlar daha esnektir ve daha çeşitli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.