Home » Eğitim seçenekleriniz » İleri Eğitim » İleri Eğitim – Program seçimi ve başvuru yapma

İleri Eğitim – Program seçimi ve başvuru yapma

Four students talking in a seminar at Manchester Metropolitan University

Bir eğitim programı ve kurumu bulmak

Bir eğitim programını aramaya başlamadan önce, lütfen İleri eğitim – Kolejler ve diğer eğitim kurumları ve ardından İleri eğitim – Dersler ve nitelikler adlı makalelerimizi okuyun.

Education UK internet sitemizde, İngiltere’deki binlerce ileri eğitim programı arasından arama yapabilirsiniz. Sadece sayfanın en yukarısında İngiltere'de aradığınız eğitimi bulun kısmına gidin ve aramaya başlayın!  Size uygun programları seçmek için filtreleri kullanın.

Education UK sunulan İngiltere ileri eğitim programlarının hepsini olmasa da (üzerinde çalışıyoruz) büyük bir çoğunluğunu kapsar. Ulusal Kariyer Servisi program araması kullanabileceğiniz bir başka araçtır.

Bir ileri eğitim programına başvurmak

Çoğu ileri eğitim programı için doğrudan seçtiğiniz okula, koleje veya üniversiteye başvurmanız gerekir. Çoğu kurumun internet sitesinde başvuru formu bulunur.

İleri eğitim programlarına başvurular için ulusal bir son başvuru tarihi yoktur. Fakat seçtiğiniz programda kendinize yer bulabilmek, vizeleri, seyahatinizi ve konaklamanızı organize edebilmek için mümkün olduğunca erken başvurmaya çalışın. Eğitim kurumları genellikle başvuruları iki veya üç hafta içinde değerlendirmeye çalışır; fakat diğer işlemler daha uzun sürebilir.