Home » Eğitim seçenekleriniz » İngilizce Öğrenin » İngilizce Öğrenin – İngilizce dil merkezleri

İngilizce Öğrenin – İngilizce dil merkezleri

Teenagers talking and smiling in a classroom

İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda’da 500’ü aşkın onaylanmış İngilizce dil merkezi vardır. Eğitim için şunlardan birini seçebilirsiniz:

  • Özel uzman bir İngilizce dil merkezi

  • Geniş bir yelpazede diğer konuları da sunan bir okul veya üniversite

Hangi seçeneği seçerseniz seçin, uzman İngilizce öğretmenleri, kursları ve imkanları bulacaksınız.

Saygın bir İngilizce dil merkezi seçmek

Kurs seçerken ilk öncelik İngilizce dil merkezinin saygın ve İngiltere hükumeti ve eğitim kurulları tarafından tanınan bir yer olduğundan emin olmaktır.

İngiltere’de birkaç akreditasyon ve teftiş kurulu vardır. Bunlar öğretim kalitesi, imkanlar, güvenlik süreçleri ve öğrenciyle ilgilenme konularında katı standartlar belirler ve bu standartların korunması için düzenli teftişler düzenlerler.

Her bir merkezin performansını görmek için genellikle raporlara ulaşabilirsiniz. Merkezin web sitesine bakın veya aşağıdaki ilgili akreditasyon/teftiş kurulunun web sitesini ziyaret edin.

Şu özelliklere sahip bir merkez seçmenizi önemle tavsiye ederiz:

Education UK web sitesinde, sıraladığımız İngilizce dil merkezleri British Council/English UK Accreditation UK planına dâhildir ve/veya İngiltere Sınır Dairesi tarafından 4. Düzey sponsor lisansı verilmiş yerlerdir.

Vizeler

Uyruğunuza bağlı olarak, İngiltere’de çalışmak için vizeye ihtiyacınız olabilir. Vizeye ihtiyacınız olup olmadığını buradan öğrenebilirsiniz. Vizeye ihtiyacınız varsa İngiltere Sınır Dairesi’nin (UKBA) onayladığı bir İngilizce dil merkezinde eğitim görmelisiniz.