Home » Eğitim seçenekleriniz » İngilizce Öğrenin » İngilizce Öğrenin – Çocuklar ve gençler için programlar

İngilizce Öğrenin – Çocuklar ve gençler için programlar

Young English language student at the International Projects Centre, Cardiff

Her yıl tüm dünyadan binlerce çocuk ve genç İngilizce dil eğitim programlarına katılmak için Birleşik Krallık’a geliyor.

Tatiliniz sırasında veya okul ya da üniversiteye hazırlanmak için kısa bir eğitim alabilirsiniz. Birkaç hafta içinde dil becerilerinizin fazlasıyla geliştiğini fark edeceksiniz!

Katılımcı olun!

Birleşik Krallık’ta öğretmenler dersleri mümkün olduğunca karşılıklı etkileşim halinde işlemeye ve eğlenceli kılmaya çalışır – derslerinizden keyif almanız daha verimli bir şekilde öğrenmenize yardımcı olur. Sadece öğretmeninizi dinlemekle ve gramer öğrenmekle kalmazsınız. Ayrıca oyunlar oynayıp, radyo dinler, filmler izleyip, grup sohbetleri yapar, şarkılar dinler ve çok daha fazlasını yaparsınız… Hepsi İngilizcenizi geliştirmek için eğlenceli aktivitelerdir.

Yabancı dil konuşmaya çekiniyorsanız endişelenmeyin – sınıf arkadaşlarınızın çoğu sizin gibi hissedecektir! Öğretmenleriniz sizi anlayacak ve size katılmanız için yardımcı olacaktır.

Birleşik Krallık’ın doğasını ve miraslarını keşfedin

Birçok dil okulu derslerden sonra ve haftasonları aktiviteler düzenler. Bu aktiviteler yetişkinler gözetiminde olur ve genellikle okul ücretine dahildir. Bu aktiviteler arasında güzel şehir merkezleri ve kalelere ziyaretler, deniz kenarına yapılan günlük geziler ya da akşamları düzenlenen parti ve oyunlar sayılabilir.

Sağlık, güvenlik ve refah

Birleşik Krallık okulları, öğrenci refahını çok ciddiye alır. Çocuk ve gençlere eğitim veren okullar belirli standartlara uygun olmak zorundadır ve düzenli olarak devletin tayin ettiği kurumlarca denetlenirler. İngilizce Öğrenin – İngilizce dil merkezleri makalemizden ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Genç öğrencilerle çalışan Birleşik Krallık öğretmenleri ve okul çalışanlarının ayrıca Disclosure and Barring Service denetiminden geçmesi gerekmektedir. Bu denetimler öğretmenlerin, çocukları riske atacak herhangi bir suça karışmadığından emin olmak için yapılır.

Birleşik Krallık genellikle güvenli bir yer olsa da kendinize dikkat etmeniz şarttır. Birleşik Krallık’a gitmeden önce 'Güven Yaratma' rehberimizi okumanızı öneririz. Burada, Birleşik Krallık’ta güvenli yaşamak konusunda birçok ipucu bulacaksınız.

Birleşik Krallık'tayken karşılaştığınız tüm sorunlarınızı, öğretmenlerinizle veya okulunuzun görevlileriyle konuşabilirsiniz.