Home » Pratik tavsiyeler » Ailenizi getirmek için

Ailenizi getirmek için

Family walking in the grounds of Cardiff Castle, Wales

Bazı uluslararası öğrenciler eğitim almak için İngiltere'ye gelirken yanlarında eşlerini ve çocuklarını da getirebilir.

Ailenizi de yanınızda getirmeyi düşünüyorsanız, göçmenlik durumunuzun buna izin verip vermediğini kontrol edin. Örneğin, öğrenci ziyaretçi vizesi ile eğitim alıyorsanız, ailenizi getiremezsiniz. Tier 4 vizesine sahip bazı öğrenciler ailelerini yanlarında getirebilirler, ancak bu eğitim düzeyinize ve eğitim aldığınız okulun, kolejin veya üniversitenin tipine bağlıdır.

Vizeler ve göçmenlik İngiltere Sınır Dairesi (UKBA) tarafından yönetilmektedir. Lütfen daha fazla bilgi için UKBA’nın internet sitesini ziyaret ediniz.

Çocuk bakımı için bazı büyük üniversitelerin ve kolejlerin kampüsünde oldukça düşük fiyatlara hizmet veren kreşler bulunmaktadır. Alternatif olarak, uluslararası öğrenci ofisi yerel çocuk bakım merkezleri bulmanıza yardımcı olabilir.

İngiltere Uluslararası Öğrenci İlişkileri Konseyi (UK Council for International Student Affairs)ailenizi nasıl getireceğiniz hakkında size yol gösterebilir. UKCISA’nın internet sitesini ziyaret edebilir veya +44 (0)20 7107 9922 numaralı telefonu arayabilirsiniz.