Home » Eğitim seçenekleriniz » Yatılı okullar » Yatılı okullar – Dersler ve dereceler

Yatılı okullar – Dersler ve dereceler

Close-up of bookshelves inside a library

Dersler ve dereceler

Yatılı okullar matematik, tarih, tiyatro, bilgi teknolojileri, fizik, coğrafya, edebiyat ve yabancı diller gibi çeşitli derslerde, uluslararası olarak tanınan dereceler sunar.

  • Lisenin son iki yılında (14-16 yaşları arasında), çoğu öğrenci GCSE sınavlarına girer. Bu sınavların alternatifi olarak İskoçya’da Standart Notlar ile Orta Düzeyler olarak adlandırılan sınavlar, ya da Uluslararası Bakalorya Orta Sınıflar Programı bulunmaktadır. Daha fazla bilgi almak için lütfen 16 ve 16 yaşından küçük öğrenciler için eğitim  kısmına bakın.
  • Altıncı Sınıf seviyesindeki çoğu öğrenci A-seviyesi sınavlarına girer. Bu sınavların alternatifi olarak İskoçya’da Standart Notlar ile Yüsek Düzeyler olarak adlandırılan sınavlar, ya da Uluslararası Bakalorya bulunmaktadır. Daha fazla ayrıntı için lütfen yüksek okul kısmına bakın.

Bu derecelerin hepsi Birleşik Krallık’taki ve dünya çapındaki üniversiteler, kolejler ve işverenler tarafından saygı görür.

İngilizce dersleri ve dereceler

Genel derslerin ve derecelerin yanında, birçok yatılı okul İngilizce dil dersleri de sunmaktadır. Daha fazla bilgi edinmek için lütfen İngilizce Öğrenin  sayfamıza bakın.