Home » Eğitim seçenekleriniz » Yatılı okullar » Yatılı okullar – Giriş

Yatılı okullar – Giriş

Exterior of Hitchingbrooke School in Cambridgeshire, England

Birleşik Krallık’taki yatılı okullar, çocuklara ve 18 yaşından küçük gençlere eğitim veren ve öğrencilerine GCSE, İskoçya Standart ve Yüksek Eğitim Sertifikaları, A-seviyesi, ve Uluslararası Bakalorya gibi uluslararası olarak tanınan dereceler alma imkanı sunan pansiyonlu okullardır.

2012 yılında, dünyanın her yerinden 26.000’den fazla çocuk ve genç, İngiltere, Kuzey İrlanda, İskoçya ve Galler’deki arkadaşları gibi, yatılı bir okulda yaşayıp öğrenim görmek için Birleşik Krallık’a geldi.

Birleşik Krallık’taki yatılı okullar size seçkin bir eğitim sunar, becerilerinizi geliştirmeniz ve üniversiteye devam edebilmeniz için yardımcı olur. Birleşik Krallık’taki tüm yatılı okullar devletin belirlediği öğretim kalitesi, imkanlar ve rehberlik hizmetlerinin kalitesiyle ile ilgili katı standartlara uymak zorundadır.

Harry Potter kitaplarını okumuş ve Birleşik Krallık’taki bir yatılı okulda hayatın nasıl olacağına dair hayaller kurmuş olabilirsiniz. Size sihirbazlar vaat edemeyiz, ama büyüleyici bir deneyim yaşayacağınızı ümit ederiz!

Yatılı okullar hakkında daha çok bilgi almak için bu kısma bakabilirsiniz.

Birleşik Krallık’ın eğitim sistemine dair daha çok bilgi edinmek için lütfen 16 ve 16 Yaşından Küçük Öğrenciler İçin Eğitim ve 16 ve 16 Yaşından Büyük Öğrenciler İçin Eğitim kısımlarını ziyaret ediniz.