Home » Eğitim seçenekleriniz » Yatılı okullar » Yatılı okullar – Giriş Şartları

Yatılı okullar – Giriş Şartları

Back of a young student sitting at a desk inside a library

Yatılı okula giriş şartları

Her okul giriş şartlarını kendisi belirler. İlkokulun son sınıfında giriş için çoğu okul, devam etmek istediğiniz bölümler için tek tek ortaokul seviyesindeki sınavlarda ( GCSE veya IGCSE gibi) alınacak hedef puanlar belirler.

  • Bazı okullar için, öğrenciler ve velilerinin bir mülakata girmesi gerekebilir. Mülakatlar korkutucu değil, genellikle oldukça samimi geçer. Sizin sorular sormanız ve okul yönetiminin sizin beklentilerinizin ne olduğunu öğrenmesi için bir şanstır.

  • Çoğu okul giriş sınavı yapar. Bazı okullar sınavları akademik açıdan en yetenekli öğrencileri seçme amacıyla yapar. Diğerleri öğrencileri sınav sonuçlarına göre seçmez, sınavları sizin nasıl bir akademik desteğe ihtiyacınız olduğunu belirlemek için kullanır. Sınavlar ile ilgili endişelenmeyin. Tüm beceri ve yeteneklere hitap edebilecek birçok farklı okul bulunmaktadır.

  • İngilizce dil düzeyi konusunda, okullar birçok seviyeden öğrenci kabul ediyor; ama bazıları okula başlamadan önce dil kursu almanızı önerebilir veya okula kaydolduğunuzda dersleri anlayacağınızı garantilemenizi ister.

Vize giriş şartları

Bazı ülkelerdeki öğrencilerin İngiltere’de okuması için vizeye ihtiyacı vardır. Vizeler İngiltere Sınır Ajansı (UKBA) tarafından yönetilir. Vizeye ihtiyacınız olup olmadığını veya nasıl başvurulması gerektiğini öğrenmek için lütfen vizeler ile ilgili yazımıza bakın.