Home » Eğitim seçenekleriniz » Yatılı okullar » Yatılı okullar – Masraflar ve burslar

Yatılı okullar – Masraflar ve burslar

Group of students conducting an experiment in physics class at Bede's Senior School

Masraflar

Okulunuza başlamadan önce, masraflar ve eğitiminizi nasıl karşılayacağınız üzerine dikkatle düşünmenizi tavsiye ederiz. Her okul kendi ücretlerini kendileri belirler.

  • Bağımsız yatılı okullarda eğitim ve yatılı kalma ücreti ödemeniz gerekir. Küçük sınıflardaki öğrenciler için ortalama ücret dönemlik olarak sadece 6000 sterlin civarındadır. Altıncı Sınıf düzeyi için ücret 9000 sterlin ve üzeri olabilir.
  • Devlete bağlı yatılı okullarda, eğitim ücretsizdir ancak yatılı kalmak için ücret ödemeniz gerekir. Ücretler bağımsız yatılı okullardakinin yaklaşık yarısı olup, dönemlik 2000 ile 4000 sterlin arasındadır.

Yatılı kalma ücretleri genel olarak konaklama, yemek, çamaşır yıkama gibi servisleri kapsar. Ancak üniformalar, kitaplar, okulun dışına yapılacak olan geziler ve yolculuklar için başka ücretler ödemeniz gerekebilir. Okula ücretlerinin neleri kapsadığını ve neleri sizin karşılamanız gerektiğini sorun.

Dikkate alınması gereken diğer masraflar:

  • Birleşik Krallık'a seyahat etmek
  • Sağlık ve seyahat sigortası
  • Çizgi roman, şekerleme, sinema, vb. için harçlık.

Bütçe konusunda tavsiyeler için, lütfen Mali Konular bölümüne göz atın.

Burs bulabilir miyim?

Burs ve fonları elde etmek zorlu bir rekabet gerektirebilir, ancak fırsatları araştırmakta fayda vardır. Daha fazla detay ve bilgi için Burslar ve mali destek  bölümüne göz atın.