Home » Eğitim seçenekleriniz » 16 yaş ve 16 yaşından küçük öğrenciler için eğitim » 16 yaş ve 16 yaşından küçük öğrenciler için eğitim – uluslararası öğrenciler

16 yaş ve 16 yaşından küçük öğrenciler için eğitim – uluslararası öğrenciler

Two young students walking outside a school

  • Avrupa Ekonomik Alanı’ndan olan (AEA) Öğrenciler bir devlet okuluna başvurabilir ve İngiliz vatandaşları ile aynı haklara sahip olabilirler. Avrupa Ekonomik Alanı tüm Avrupa Birliği ülkelerine ilave olarak İzlanda, Norveç ve Liechtenstein’ı kapsamaktadır.

  • AEA Dışından Öğrenciler bağımsız ve ücretli bir okula başvurmak zorundadır. Kısa dönemli değişim programı veya eğitim amaçlı ziyaretler haricinde devlet okullarında eğitim göremezler.

  • Britanya Denizaşırı toprakları vatandaşları ve Britanya Denizaşırı vatandaşları da yukarıda belirtilen AEA dışından olan öğrenciler ile aynı statüdedir. Ancak, Britanya Denizaşırı toprakları vatandaşlarının çoğu aynı zamanda Britanya vatandaşıdır. Britanya vatandaşları devlet okullarına ücretsiz girme hakkına sahiplerdir.

Daha fazla bilgi için şu sayfayı ziyaret ediniz: Birleşik Krallık hükümeti web sayfası.

Vize gereksinimleri

Uyruğunuza  bağlı olarak Birleşik Krallık içinde eğitim görmek için bir vizeye ihtiyacınız olabilir. Vizeye ihtiyacınız olup olmadığını Birleşik Krallık Sınır Dairesi (UKBA) web sayfası kısmından öğrenebilirsiniz.

Eğer vizeye ihtiyacınız varsa, UKBA (Birleşik Krallık Sınır Dairesi) tarafından onaylanmış bir okulda eğitim almanız gerekmektedir.