Home » Eğitim seçenekleriniz » 16 yaş ve 16 yaşından küçük öğrenciler için eğitim » 16 yaş ve 16 yaşından küçük öğrenciler için eğitim – Sağlık, güvenlik ve destek

16 yaş ve 16 yaşından küçük öğrenciler için eğitim – Sağlık, güvenlik ve destek

Two young pupils talking to a teacher

Okul prosedürleri ve standartları

Birleşik Krallık okulları öğrenci refahı ile yakından ilgilenmektedir. Her okul hükümet tarafından belirlenen katı standartlara uymak ve hükümetin atadığı kurumların gerçekleştirdiği düzenli ve ciddi denetimlerden geçmek zorundadır (lütfen 16 yaş ve altı öğrenciler için eğitim – bir Birleşik Krallık okulu seçmek ve başvurmak kısmına bakınız).

Tüm Birleşik Krallık öğretmenleri ve okul personeli de bir İfşa ve Engelleme Hizmeti (DBS) kontrolünden geçmek zorundadır. Bu işlem ile polis dosyaları taranarak öğretmenlerin herhangi bir suçtan dolayı hüküm giymediklerinden ve çocukları riske atmadıklarından emin olunur.

Emiyette Olmak

Birleşik Krallık genellikle güvenli bir yer olsa da kendinize dikkat etmeniz her zaman önemlidir. Birleşik Krallık’a seyahat etmeden önce Kendine Güvenme rehberimizi okumanızı öneririz. Bu sayede Birleşik Krallık’ta emniyette olmanız için gerekli pek çok ipucuna sahip olacaksınız.

Destek almak

Birleşik Krallık içerisinde olduğunuz sürede bir probleminiz olduğunda destek almaya gidebileceğiniz pek çok insan mevcuttur.

  • Çoğu okulda bir okul danışmanı mevcuttur. Kendilerinin görevi size duygusal anlamda destek ve tavsiye vermektir.

  • Öğretmenler size sınıfta ilham vermek ve pek çok konuda akademik destek sunmak için oradadır. Okul çalışmalarınız ile ilgili problemleriniz olduğunda kendileriyle konuşmaktan çekinmeyiniz. Sizi mutlu etmek ve derslerden en iyi verimi alabilmeniz adına ellerinden geleni yapacaklardır. Her akademik yılda size diğer problemleriniz konusunda yardımcı olacak bir sınıf öğretmeni de mevcuttur.

  • Tıbbi destek için her okul personeli ilkyardım konusunda eğitilmiştir. Çoğunun profesyonel bir hekim tanıdığı, o yoksa bir doktor ile yakın bağlantıları mevcuttur.

Daha fazlası için lütfen Sağlık, güvenlik ve refah bölümünü ziyaret ediniz.