Home » Eğitim seçenekleriniz » 16 yaş ve 16 yaşından küçük öğrenciler için eğitim » 16 yaş ve 16 yaşından küçük öğrenciler için eğitim – Giriş gereklilikleri

16 yaş ve 16 yaşından küçük öğrenciler için eğitim – Giriş gereklilikleri

Teenagers sitting at desks in a classroom

Okula giriş gereklilikleri

Birleşik Krallık’taki pek çok okul ve bazı bağımsız okullar öğrenci kayıtlarını akademik performansa bağlı olarak yapmamaktadır . Kontenjanlar, okula yakınlık gibi bazı faktörler uyarınca doldurulur, örneğin bu durumda öğrencinin kaldığı yerin okula belirli bir mesafeden daha yakın olması gerekir.

Ancak bazı bağımsız okullar ve devlet okullarının ufak bir kısmı bazı akademik giriş koşullarına sahiptir:

  • Bazı okullar için sizin ve ailenizin bir mülakata girmesi gerekebilir. Mülakatlar korkutucu şeyler olmayıp, çoğunlukla dostça yapılan toplantılardır. Mülakatlar sayesinde sizin soru sorabilme, okul personelinin de sizin ne istediğinizi anlayabilme şansı doğmaktadır.

  • Pek çok okulun giriş sınavları mevcuttur. Bazı okullar sınavları akademik açıdan en yetenekli öğrencileri seçmek için kullanır. Diğerleri ise öğrencileri sınav sonuçlarına bakarak seçmez; ancak sınavlar sayesinde ihtiyacınız olan akademik desteği belirlemiş olur. Sınavlar hakkında endişelenmeye gerek yoktur. Her kabiliyet ve yeteneğe hitap eden pek çok farklı okul mevcuttur.

  • İngilizce dil bilgisi hususunda okullar her seviyeden öğrenci kabul etmektedir; ancak bazıları verilen dersleri anlayabilmeniz için kayıt olurken veya okula başlamadan önce bir dil kursuna gitmenizi tavsiye edebilir.

Vize alma gereklilikleri

Belirli ülkelerden gelen öğrencilerin Birleşik Krallık’ta eğitim görebilmeleri için bir vizeye ihtiyaçları vardır. Vizeler Birleşik Krallık Sınır Dairesi (UKBA) tarafından düzenlenmektedir. Vizeye ihtiyacınız olup olmadığını ve nasıl başvuracağınızı öğrenmek için lütfen vizelerle ilgili makalemizi okuyunuz.